ÁTATDTUK FELÚJÍTOTT ÉPÜLETRÉSZEINKET

2018. március 19-én sor került iskolánk megújult részeinek átadására:

• új nyílászárókat, új külső szigetelést és színt kapott a kollégium épülete,
  • elkészültek a kollégiumi felvonók,
  • megújult a két iskolaépület bejárata,
  • felújították a Virág utcai épület homlokzati vakolatát,
  • elkészültek a kollégiumi társalgó tetővilágítói és vele együtt a tető szigetelése,
  • folyamatosan újul meg a két iskolaépület tetőszigetelése, hogy a fotovoltaikus rendszereket telepíteni lehessen,
  • számos kisebb szépítési, javítási munkát elvégeztek.

Nagy szükség volt és van ezekre a munkálatokra, hiszen az épületek átadása óta nem került sor nagyobb felújításokra, csak kisebb karbantartási munkálatokat végeztek rajtuk.

Az átadó ünnepségen megtiszteltek bennünket jelenlétükkel: Pölöskei Gáborné (Nemzetgazdasági Minisztérium, Szakképzésért és Felnőttképzésért felelős Helyettes Államtitkár Asszony), aki előadásában a szakképzés helyzetéről beszélt; Ambrus Ilona (Nemzetgazdasági Minisztérium Gazdálkodásért Felelős Helyettes Államtitkár Asszony); Szita Károly KMJV Polgármestere, aki köszöntőjében méltatta iskolánk törekvéseit, kapcsolta azokat Kaposvár megújulásának folyamatához; Dr. Neszményi Zsolt Kormánymegbízott, aki a kormányhivatalok energetikai felújításáról is tájékoztatta a résztvevőket; Gelencsér Attila, országgyűlési képviselő, aki személyes emlékeit, élményeit is megosztotta a közönséggel, mielőtt az országos helyzetről beszélt.

A köszöntők között iskolánk tanulói színvonalas produkciókat mutattak be:

• Szemesi Krisztina és Szeberényi Gergő Ed Sheeran: Perfect című dalát adta elő,
  • Sunyec Bence Nagy Mihály esszérészletét tolmácsolta,
  • Németh Alexandra szalagos táncot mutatott be,
  • Harangozó Barnabás népitánc összeállítással szórakoztatta a megjelenteket,
  • konferált Szabadi Leila és Járfás Levente.

A műsort összeállította és a tanulókat felkészítette: Kolozsiné Keresztes Éva.

Az ünnepség végén, a szalag átvágásával, felkért vendégeink felavatták az elkészült épületrészeket, majd állófogadáson láttuk vendégül a meghívottakat.

Köszönjük mindenkinek, aki bármilyen formában hozzájárult iskolánk megújulásához, valamint részt vett az átadó ünnepség előkészítésében és lebonyolításában!

Külön köszönet jár a Kaposvári SZC Lamping József Műszaki Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának, akik sok segítséget nyújtottak a felújítási munkálatok során és a Kaposvári SZC Széchenyi István Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának, akik a színvonalas vendéglátásról gondoskodtak.

Az eseményről készült fényképeket a galériában érhetik el:

Az ünnepségen bemutatott prezentációk:

Pölöskei Gáborné előadása

A kollégium képekben

Az átadásról készült sajtómegjelenések megtekinthetők az alábbi linkekre kattintva: