Nyelvi fordítóverseny

 

A KSZC Noszlopy G. Közgazdasági Szakgimnáziuma által meghirdetett nyelvi fordítóversenyre iskolánk diákjai is beneveztek mintegy 28 fővel, német és angol nyelven, három-három szinten.

A versenyzőknek magyarra kellett fordítaniuk a választott szintnek megfelelő szöveget. A zsűri nyolc tanuló munkáját találta érdemesnek a továbbküldésre, akik így bejutottak a verseny második fordulójába. Ezt a fordulót a rendező iskolában tartották, ahol egy másik, még nehezebb szöveggel kellett megbirkózni a résztvevőknek. Tanulóink más szakgimnáziumok, gimnáziumok tanulóival is felvették a kesztyűt.

A döntőben nagyon szép siker született. Takács Gergő Attila (10.i osztályos tanuló) munkáját értékelte a zsűri a legjobbnak a B1 kategóriában, így megszerezte az első helyezést.

Gratulálunk Attilának és Felkészítőjének!