Idén is voltunk bűnmegelőzési táborban

Sikeres volt a Dél-balatoni Szezonális Bűnmegelőzési Centrum működése idén nyáron, és a Siófokon megvalósított biztonságos strand program is beváltotta a hozzá fűzött reményeket – így értékeltek a centrum szerdai záró eseményén, Siófokon.

Július elejétől egészen augusztus 21-ig 175 diák segítette az egyenruhások bűnmegelőzési munkáját azzal, hogy három déli parti városban, Balatonföldváron, Balatonlellén és Siófokon is ott voltak a legfrekventáltabb területeken: strandokon, vasútállomásokon, parkolókban. A középiskolások idén húsznál is több elkóborolt kisgyermeket találtak meg, de arra is ügyeltek, hogy a lehúzott szélvédővel hagyott autóknak előkerüljön a tulajdonosa. – Szélsőségektől mentes, nyugodt szezon után vagyunk – mondta Szijártó István, megyei főkapitány-helyettes, aki azt reméli, hogy a kaposvári Eötvös, a tabi Rudnay és a dombóvári Apáczai középiskola diákjai közül néhány fiatallal a későbbiekben kollegaként találkozhatnak majd.

Minden résztvevő tanulónak és felügyelő tanárnak köszönjük a segítőkész és hasznos munkáját!

forrás: sonline.hu