Nyelvi fordítóverseny a Gépészben

Idén is több tucatnyi gépészes diák jelentkezett a Kaposvár-Somogy megye Tehetségsegítő Tanács által meghirdetett nyelvi fordítóversenyen angol nyelvből B1 és B2 kategóriában.
A jelentkezőknek egy, az adott szintnek megfelelő szöveget kellett fordítani angolról magyarra. Ez nem könnyű feladat, mivel sajnos a legtöbb diáknak a saját anyanyelvén történő szövegalkotás is sokszor nehézséget okoz, pláne, ha azt egy másik nyelvről kell átültetni magyarra úgy, hogy ne térjen el a szövegtől, viszont a magyar nyelv szabályainak, stilisztikájának megfelelő szöveget hozzon létre. Ennek tudatában még nagyom dicséret illeti a bátor vállalkozókat, akik idén is megbirkóztak a nem túl könnyű feladattal.
A zsűritagok (Gerdelics Éva és Végvári Judit tanárnők), fordításaik alapján, a következő tanulókat találták méltónak arra, hogy képviseljék iskolánkat a Noszlopyban tartandó februári döntőben.

B1 szint:
1. Hamberger Máté 11/I
2. Nagy Alexander 10B
3. Kajkos Marcell 9/ CNY

B2 szint:
Novák Dóra 11/D

Gratulálunk a Tanulóknak és további sok sikert kívánunk!