Angol nyelvi színielőadáson vettek részt a gépészes diákok

2019. január 15-én érkezett Kaposvárra első alkalommal az AMERICAN DRAMA GROUP EUROPE and TNT THEATRE BRITAIN társulata, amely 2011 óta rendszeresen lép fel Pécsett, kifejezetten diákoknak szóló darabokkal.
Ez alkalommal G.B. Show Pygmalion című színdarabját tekinthette meg a kaposvári diákközönség, ahol iskolánk 36 tanulóval képviselte magát.
Az alkalom lehetőséget adott nemcsak arra, hogy színdarabot láthassanak a tanulók - sokan nem voltak még színházban - hanem azt a ritka alkalmat is biztosította, hogy angol anyanyelvű színészek által előadott történetet nézhessenek meg, és ezáltal az angol nyelvet "első kézből" hallhassák, élvezhessék. Bár a darab nyelvezetének megértése helyenként kihívást okozott, általánosságban elmondható, hogy sikerélménnyel és pozitív véleménnyel távoztunk az előadás végén és amennyiben lesz rá lehetőség, jövőre is szeretnénk részt venni hasonló előadáson.

Végvári Judit