Mesterlövész gépészesek

Immáron második alkalommal került megrendezésre a  Honvéd Sportegyesületek Országos Szövetsége által, a rendészeti és katonai osztályok számára meghirdetett Légfegyveres Lövész Kupa Postaverseny iskolai fordulója.
Az influenzajárvány ellenére is mintegy 55 egyéni versenyző és 11 3 fős csapat mérettette meg magát a versenyen, amelyet Lipcsei Sándor és Kulcsár József tanár urak vezettek le.
A résztvevők légpuskával 20 értékelt lövést adtak le, a szokásostól eltérően nem légpuska, hanem légpisztoly lőlapra, ezzel valamelyest javítva a jobb eredmény elérésének esélyén.
Lányoknál Oláh Zsófia, 11.D osztályos tanuló diadalmaskodott, nagyon meggyőző, 172 körös eredménnyel. Ezüstérmes lett Jakabfi Laura (10.D) 144 körrel, a bronzérmet Csóri Dzsenifer (11.D) szerezte meg, 138 körrel.
Fiúknál szorosabb eredmény született, ahol Juhász Martin a 12. D osztályból 153 körrel lett az első. A képzeletbeli dobogó második fokára Bartus Ákos (12.K) állhatott fel 149 körös eredménnyel, akit Domján Richárd követett (10.D) 140 körrel.
A lányok csapatversenyét a 11.D Hammer Noémi, Oláh Zsófia, Szabó Laura összeállítású triója szerezte meg, megelőzve a második Árk Réka, Kontra Karolina, Kovács Dominika fémjelezte 10.K csapatát, akit a harmadik helyen a 9. D képviseletében a Kovács Kiara, Hennel Bora, Verkman Kata követett.
Fiúknál kettős 11.D-s siker született, mivel az első helyet a Domoszlai Martin, Darabán  Dániel, Pucz András összetételű csapat szerezte meg, második lett a Latyák Pál, Niklai Péter, Szabó Levente hármas. A harmadik helyezett csapat tagjai a 12.D-sek képviseletében Belovics Dominik, Elek Richárd, Tóth Bence.

A legjobb eredményt elérő versenyzők részt vehetnek a márciusi budapesti országos döntőn.
Gratulálunk minden Versenyzőnek!