Eötvös Loránd Matematika-Fizika Levelező Verseny

Tisztelt Igazgató Úr /Asszony!

Kedves Kollégák!

 

A Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma ezúton hirdeti meg levelező versenyét általános iskolásoknak matematika-fizika tantárgyakból.

A verseny témakörei elsősorban a 7. osztályos tananyag követelményeire épülnek, de a benevező 8. osztályos tanulók a 8. osztályos tananyagból is kapnak feladatokat.

A verseny fizika és matematika feladatokat tartalmaz. Ennek köszönhetően a felvételi eljárási folyamatban is figyelembe tudjuk venni a jó eredményt elérő 8. osztályos tanulóknál. Azok, akik az iskolai döntő fordulóba kerülnek, és iskolánkba jelentkeznek, plusz pontokat kapnak: az 1. helyezett 15 pontot, a 2. helyezett 14 pontot, … , a 15. helyezett 1 pontot kap.

A versenyt a 2017/2018. tanévben is internetes felületen bonyolítjuk.

A verseny hat fordulós. Az első 5 fordulót az internetes felületen keresztül kell beküldeni, a 6. fordulót továbbra is az iskolában rendezzük a legjobbaknak.

A versenyen való részvétel feltétele a regisztráció, kizárólag a honlapunkon megjelenő információk szerint. Minden forduló feladatlapja 15 db. tesztfeladatot tartalmaz a 7. osztályosok részére, és 20 db. tesztfeladatból áll a 8. osztályosoknak. A feladatlap kinyomtatható, de a megoldást papíron beküldve nem fogadjuk el, kötelező a felületet használni a beküldéshez! A beküldés (a felület lezárásának) határideje minden alkalommal fel lesz tüntetve. Az egyes fordulók után a felületen megtekinthetők az elért pontok, és követhető a verseny állása is.

Az utolsó forduló (6. forduló) helyszíne a Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma lesz, melyre a legtöbb pontot elért 15-15 tanuló a felületen keresztül, és levélben is meghívást kap. A döntő várható időpontja március vége, április eleje, a többi tanulmányi versenyhez igazodva. A döntő fordulóban nem csak tesztfeladatok szerepelnek majd, hanem a hagyományos, a részleteket is kidolgozó megoldásokat is elvárunk a tanulóktól. A végeredményt a levelező fordulók pontszámának átlaga és a döntő pontszáma együttesen adja meg.

A versenyre benevezni a https://www.redmenta.com honlapon elvégzett regisztrációval lehet, melyhez segédlet is készült. Ajánlott határidő: 2017. október 15. (A regisztráció folyamatosan elérhető lesz, hogy aki szeretne, az később is csatlakozhasson a versenyhez.)

A verseny feladatlapjainak időbeli elérhetősége és direktcímei a következők:

 

Feladatlap

Elérhetőség kezdete

Elérhetőség vége

Direktcíme 7. osztályosoknak

Direktcíme 8. osztályosoknak

1.

2017. október 15.

2017. november 12.

elmf201771

elmf201781

2.

2017. november 13.

2017. december 10.

elmf201772

elmf201782

3.

2017. december 11.

2018. január 7.

elmf201773

elmf201783

4.

2018. január 8.

2018. február 4.

elmf201774

elmf201784

5.

2018. február 5.

2018. március 4.

elmf201775

elmf201785

 

A döntő várható időpontja 2018. március 12.

Az eddigi eredmények: eredmények

Kérjük, hogy az online fordulók technikai lebonyolításával kapcsolatos kérdéseiket az eotvos.segito@gmail.com e-mail-címen tegyék fel.

 

Hogy a verseny tényleg verseny maradjon, azokat a tanulókat várjuk, akik a verseny színvonalán nagyrészt önállóan meg tudják oldani a feladatokat!

Segítőkész közreműködéseteket köszönjük, diákjaitoknak jó versenyzést kívánunk!

 

 Iskolánk reál munkaközösségének nevében:

 

Kaposvár, 2017. október 9.

Győrfi-Bátori Enikő
Weimann Gáborné

Segédlet a regisztrációhoz