Eötvös Loránd Matematika-Fizika Levelező Verseny

Tisztelt Igazgató Úr /Asszony!

Kedves Kollégák!

A Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma ezúton hirdeti meg levelező versenyét általános iskolásoknak matematika-fizika tantárgyakból.

A verseny témakörei elsősorban a 7. osztályos tananyag követelményeire épülnek, de a benevező 8. osztályos tanulók a 8. osztályos tananyagból is kapnak feladatokat.

A verseny fizika és matematika feladatokat tartalmaz. Ennek köszönhetően a felvételi eljárási folyamatban is figyelembe tudjuk venni a jó eredményt elérő 8. osztályos tanulóknál. Azok, akik az iskolai döntő fordulóba kerülnek, és iskolánkba jelentkeznek, plusz pontokat kapnak: az 1. helyezett 15 pontot, a 2. helyezett 14 pontot, … , a 15. helyezett 1 pontot kap.

A versenyt a 2017/2018. tanévben is internetes felületen bonyolítjuk.

A verseny hat fordulós. Az első 5 fordulót az internetes felületen keresztül kell beküldeni, a 6. fordulót továbbra is az iskolában rendezzük a legjobbaknak.

A versenyen való részvétel feltétele a regisztráció, kizárólag a honlapunkon megjelenő információk szerint. Minden forduló feladatlapja 15 db. tesztfeladatot tartalmaz a 7. osztályosok részére, és 20 db. tesztfeladatból áll a 8. osztályosoknak. A feladatlap kinyomtatható, de a megoldást papíron beküldve nem fogadjuk el, kötelező a felületet használni a beküldéshez! A beküldés (a felület lezárásának) határideje minden alkalommal fel lesz tüntetve. Az egyes fordulók után a felületen megtekinthetők az elért pontok, és követhető a verseny állása is.

Az utolsó forduló (6. forduló) helyszíne a Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma lesz, melyre a legtöbb pontot elért 15-15 tanuló a felületen keresztül, és levélben is meghívást kap. A döntő várható időpontja március vége, április eleje, a többi tanulmányi versenyhez igazodva. A döntő fordulóban nem csak tesztfeladatok szerepelnek majd, hanem a hagyományos, a részleteket is kidolgozó megoldásokat is elvárunk a tanulóktól. A végeredményt a levelező fordulók pontszámának átlaga és a döntő pontszáma együttesen adja meg.

A versenyre benevezni a https://www.redmenta.com honlapon elvégzett regisztrációval lehet, melyhez segédlet is készült. Ajánlott határidő: 2017. október 15. (A regisztráció folyamatosan elérhető lesz, hogy aki szeretne, az később is csatlakozhasson a versenyhez.)

A verseny feladatlapjainak időbeli elérhetősége és direktcímei a következők:

Feladatlap

2018. március 4.

elmf201775

elmf201785

A döntő várható időpontja 2018. március 12.

Az eddigi eredmények: eredmények

Kérjük, hogy az online fordulók technikai lebonyolításával kapcsolatos kérdéseiket az eotvos.segito@gmail.com e-mail-címen tegyék fel.

Hogy a verseny tényleg verseny maradjon, azokat a tanulókat várjuk, akik a verseny színvonalán nagyrészt önállóan meg tudják oldani a feladatokat!

Segítőkész közreműködéseteket köszönjük, diákjaitoknak jó versenyzést kívánunk!

Iskolánk reál munkaközösségének nevében:

Kaposvár, 2017. október 9.

Győrfi-Bátori Enikő
Weimann Gáborné