Eötvös Loránd Fizika Csapatverseny

az Eötvös Loránd halálának 100. évfordulója alkalmából rendezendő

EÖTVÖS LORÁND FIZIKA CSAPATVERSENYRE

A verseny időpontja: 2019. április 10. 10 óra
Helyszíne: Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma társalgója (Kaposvár, Pázmány Péter utca 17.)

A versenyre négyfős csapatok jelentkezhetnek két kategóriában:
KEZDŐ kategória: iskolánk legfeljebb 10. osztályos tanulói,
HALADÓ kategória: iskolánk 11. osztályos, illetve idősebb tanulói.

A csapatok feladatai a verseny során:

• feladatlap megoldása (teszt és kifejtős feladatokból) az általános iskolai tananyag alapján;
  • keresztrejtvény megoldása (témája Eötvös Loránd);
  • kísérlet bemutatása előzetes felkészülés alapján.

A feladatlap és a keresztrejtvény együttes megoldására egy óra áll a csapatok rendelkezésére, majd rövid szünet után minden csapat bemutatja kísérletét. A kísérleti bemutatóra csapatonként maximum 5 perc áll rendelkezésre, a szükséges eszközöket a csapatok biztosítják. (Víz- és áramellátás – előzetes egyeztetés alapján – a helyszínen biztosítva lesz.) A kísérleti bemutató bármely témakörből választható, de plusz pontot ér, ha – Eötvös Loránd munkásságával összhangban – érinti a gravitáció vagy a felületi feszültség témakörét.

Pontozás: Maximum 110 pont szerezhető, amelyből 50 pont a feladatlap és a keresztrejtvény hibátlan megoldásáért jár, 50 pont a kísérleti bemutatóért kapható, és legfeljebb 10 plusz pont szerezhető azzal, hogy a kísérlet a gravitáció vagy a felületi feszültség témaköréhez kapcsolódik.

Díjazás: Minden résztvevő csapat oklevelet kap, valamint mindkét kategória I., II. és III. helyezettje ajándékcsomagot vehet át.
Az értékelést 5 tagú zsűri végzi, amelyet iskolánk fizika szaktanárai alkotnak.

SZERETETTEL VÁRJUK A JELENTKEZŐ CSAPATOKAT!

Jelentkezési határidő: 2019. március 14.

Jelentkezni lehet a mellékelt JELENTKEZÉSI LAP kitöltésével a fizika szaktanároknál.

Kaposvár, 2019. január 28.

Németh Géza                                     Weimann Gáborné

a reál munkaközösség vezetője                               igazgató

2017-18-as tanév

Kedves Résztvevők!

Az Eötvös Loránd Fizika Csapatverseny eredményei a táblázatokban láthatók, a fotóalbumban a versenyen készült képek is megtekinthetők.

Mindenkinek köszönjük a részvételt, gratulálunk az elért eredményekhez!

A szervezők